בעיות נפוצות בגב

 
 
בעיות גב הפכו להיות הבעיות הנפוצות ביותר של העידן המודרני, בעיקר בגלל העבודה מול המחשב. המקור של הבעיות הללו אבולוציוני וזה הזמן להבין אחת ולתמיד אלו בעיות נפוצות יש וכיצד מתמודדים עמן.
 

הלחצים הנוספים על גופנו

 
 
 
בני האדם סובלים מבעיות גב בגלל הלחצים שמופעלים על החוליות של עמוד השדרה באופן יום יומי ולכן בעיות הגב נפוצות מאוד. אמנם יש הבדלים בין מקומות שונים על פני כדור הארץ אך אם נביט באופן רוחבי ולא רק בעולם כיום אלא לאורך ההיסטוריה נגלה שבעיות גב תמיד היו ותמיד יהיו.
 

אלו בעיות נפוצות נגרמות לגב?

 
הגב התחתון הוא זה שסבל יותר מכל חלק אחר בגב בתהליך האבולוציוני של הליכה על שניים כאשר עצם הזנב שנעלמה לעתה וכיום היא קטנה מאוד, סובלת מלחץ גדול של משקל הגוף שלא מפוזר על ארבע רגליים כמו בעבר. מלבד זאת יש כמובן גם פגיעות נרכשות, זאת הודות לתנוחת הישיבה של בני האדם, שמעצימה את הלחץ על הגב התחתון. מהבעיות הנפוצות ביותר אפשר למנות את פריצת הדיסק והעקמת בגב אך כמובן שיש גם בעיות ניווניות שונות.
 

ממה הבעיות הללו נובעות?

 
בעיות גב יכולות להיות קשות מאוד או קלות מאוד, הן יכולות להיות הפיכות או בלתי הפיכות, אך לרוב הן נובעות משני מקורות. המקור הראשון הוא המקור הנרכש, והשני הוא הגנטי. מבחינה גנטית אפשר למנות בעיות כמו עקמת בגב, כאשר בעיה זו מתעצמת עם התפתחות הילד ולא תמיד אפשר לעצור אותה באופן טבעי. למרות שיש בעיות גנטיות רבות ואפילו כאלו שמובילות לנכות, רוב הבעיות בסופו של דבר יהיו בעיות נרכשות, בעיקר בגלל חוסר גמישות, סחיבת מטענים כבדים מאוד, ישיבה לא נכונה בעת עבודה מול המחשב או נהיגה וכן הלאה.

 

למי אפשר לפנות ומה הטיפול?

 
כדי לפתור את בעיות הגב חשוב להגיע כמה שיותר מהר לאורתופד. אורתופד הוא הרופא שאחראי על בעיות במערכת התנועה, בין היתר גם שרירים, עצמות, גידים ורצועות, ולכן הוא יפתור את בעיית הגב ויסביר לכם גם מהן האפשרויות אם יש. לעתים הוא יציע לכם טיפול שמרני יותר כמו למשל תרגילי פיזיותרפיה כמה פעמים בשבוע ושימוש באביזרים שונים כמו תחבושות, ולעתים הוא יציע לכם ניתוח כירורגי כאשר מדובר בבעיה חמורה מאוד. האורתופד יכול להיות ברפואה הפרטי והציבורית וזה כבר תלוי בבעיה שלכם, בבהילות הטיפול או הניתוח שאתם צריכים לעבור וכמובן גם בתקציב.