הערכת נכות בתחום של פגיעות עמוד שדרה

 
כאשר מתרחשת פגיעה בעמוד השדרה, הדבר גורם לכאבים חזקים ופוגם ביכולת התפקוד היומיומית. אם הפגיעה נגרמת במהלך שעות העבודה, בפעילות הקשורה לתחום העיסוק או בגלל רשלנות של צד שלישי, ניתן להגיש תביעה כנגד המעסיק ו/או כנגד הצד שבגינו התרחשה הפגיעה – התאמה. כאשר מוגשת תביעה כזאת היא חייבת לכלול הערכת נכות שניתנת על ידי רופא מומחה, על מנת שבית המשפט יוכל להעריך את חומרת הנזק ואת מידת השפעתו על התפקוד היומיומי.

 
גם כאשר הפגיעה מתרחשת ללא כל קשר לצד שלישי או למעסיק ובתנאי שהיא לא נגרמה בגין תאונת דרכים, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בגין אובדן כושר עבודה. אם התביעה מתקבלת – אפשר לקבל קצבה או פיצויים. גם כאשר מגישים תביעה מסוג זה יש לגבות אותה בהערכת נכות הניתנת על ידי מומחה בתחום של פגיעות בעמוד השדרה.

 
 

כיצד משיגים הערכת נכות?

 
הערכת נכות דינה כדין כל חוות דעת רפואית אחרת. משמעות הדבר היא, שהיא חייבת להיכתב על ידי רופא מומחה העוסק בתחום הרלוונטי לפגיעה, היינו – על ידי רופא המתמחה בבעיות ובמחלות של עמוד השדרה. הערכת נכות כזאת חייבת להתייחס למצבו הרפואי של המטופל לפני ואחרי הפגיעה, לציין את השלכותיה של הפגיעה על תפקודו של המטופל בחיי היום יום וכמובן – להסביר את הקשר בין הצד הנתבע לפגיעה עצמה, במקרה שהדבר רלוונטי.חוות הדעת כוללת את הערכת הנכות באחוזים והיא מסמך משפטי לכל דבר .

 
 
 

ד"ר לייטנר יוסף – מומחה בכתיבת הערכות נכות אורטופדית

 
 
ד"ר יוסף לייטנר, אורתופד ומנתח עמוד שדרה מומחה, מספק שירותי כתיבת הערכות נכות למטופלים הסובלים מבעיות שונות בעמוד השדרה. השירות ניתן בהתאם לדרישות בתי המשפט, והערכת הנכות כוללת את כל הפרטים הנדרשים לטובת מסירת מידע עדכני ומדויק.
 
 
כפי האמור לעיל,רק רופא מומחה העוסק בתחום שרלוונטי לנזק שנגרם לתובע יכול לכתוב חוות דעת רפואית.
במקרה של פגיעה בעמוד השדרה יהיה זה רופא מומחה בתחום זה, אשר יכול לפרט בצורה מדויקת את הנזק שנגרם למטופל ולתאר את הקשר בין הצד הנתבע לגרימת הנזק.
במקרה של תביעת המוסד לביטוח לאומי יש לתאר את הנזק ואת חומרתו, ולהסביר למה מגיע לתובע לקבל פיצויים ו/או קצבה בגינו.
 

ד"ר י. לייטנר הינו רופא מומחה בתחום של פגיעות ומחלות עמוד שדרה ,מנהל יחידה לניתוחי גב ולפיכך חוות דעתו רפואית קבילה בבית משפט.
 
 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ צרו קשר טלפוני או דרך האתר
וצוות המרפאה ישמח לעמוד לשירותכם.