אודות ספר "מאמינים בחיים"

 
 

הספר "מאמינים בחיים" על רופאים,חולים ושמחת חיים, סיפורו של יוסי נחושתן

 
למעלה משנה סבל יוסי נחושתן מכאבים בעורפו ובצווארו עד שאובחן גידול ממאיר הממוקם בעמוד השדרה שלו. הוא עבר טיפולי כימותרפיה והקרנות שלא סייעו והבין שהדרך היחידה היא להסיר את הגידול, אלא שלא נמצא רופא שהסכים לבצע את הניתוח. כתבה שקרא בנו של יוסי בעיתון על ניתוח דומה שנערך בארה"ב, הובילה אותו לד"ר לייטנר שהסכים לנתח את יוסי והציל את חייו.
 
"פגישתי הראשונה עם ד"ר יוסי לייטנר, מומחה באורתופדיה לניתוח עמוד שדרה מבית החולים מאיר נערכה לפני כשנה, זמן קצר לאחר שהתגלה הגידול בעורפי", כך פותח יוסי נחושתן בן ה – 59 מרחובות את סיפורו. "ד"ר לייטנר בחן את תוצאות הבדיקות שהבאתי בפניו ואמר שהוא אינו מוכן לבצע ניתוח להסרת הגידול בשל מיקומו ופריסתו.
 
כחצי שנה לאחר מכן, קרא בני כתבה בעיתון על ניתוח שנערך בארה"ב להחלפת חוליות צוואריות לחולה סרטן והחליט להתקשר לד"ר לייטנר ולהתייעץ עמו בעניין. ד"ר לייטנר שאל את בני למצבי וכששמע שטיפולי הכימותרפיה וההקרנות לא הועילו, ביקש שאגיע למרפאתו כבר למחרת היום.
 
ד"ר לייטנר בחן את תוצאות הבדיקות ואמר לנו שהוא מעוניין להתייעץ עם מומחים בתחום ושיודיע על החלטתו בעוד מספר ימים.
 
בתום שבוע של ציפייה מורטת עצבים, בישר לנו ד"ר לייטנר שחרף הסתייגותם של האונקולוגים המומחים עמם התייעץ, והסיכון הרב הכרוך בכך, הוא מוכן לבצע את הניתוח, כששאלתי את ד"ר לייטנר מדוע סרב לנתח אותי בפגישתנו הקודמת הוא השיב שבפגישתנו טרם ביצעתי כימותרפיה והקרנות ובשל הסיכון הרב הכרוך בביצוע הניתוח, העדיף להימנע ממנו. גם לאחר שהחליט ד"ר לייטנר על ביצוע הניתוח, הוא לא הסתיר ממני את פרטיו, את הסיכונים הכרוכים בו ואת העובדה שתהליך השיקום עשוי להיות ארוך וממושך. הניתוח נמשך 14 שעות, במהלכן הוציאו הרופאים את הגידול והחליפו את החוליה בעצם מהאגן.
 
בתקופה בה אושפזתי, אמר לי ד"ר לייטנר שדלתו פתוחה בפניי ושאוכל לפנות אליו בכל שאלה או בעיה שתתעורר. לאחר ששוחררתי לביתי, הוא נתן לי את מספר הטלפון שלו ואף התקשר לא אחת כדי לשאול לשלומי. כשהוחלט על ביצוע הניתוח אמר לי ד"ר מרשק שטיפל בי שלד"ר לייטנר יש ראש טוב ואם ידיו טובות כמו הראש שלו, אני בידיים טובות. היום אני יכול להוסיף שלא רק ידיו וראשו טובים אלא גם לבו. מזגו הנעים, סבלנותו ומסירותו הופכים אותו לרופא מיוחד במינו.