פריצת דיסק

 
סובלים מפריצת דיסק? בעיות אורתופדיות פוגעות באיכות החיים שלכם?
התייעצו עם ד"ר י. לייטנר ממרכז האנטומיה ותקבלו את כל המידע הרפואי.
ד"ר י. לייטנר מתמחה בבעיות גב ועוסק בתחום האורתופדיה כבר מעל 20 שנים. מלבד עבודתו המקצועית בבית החולים, עובד הד"ר גם כרופא פרטי וקשור בהסדרים עם כל קופות החולים. ההשכלה והניסיון של מרפאתנו מאפשרים טיפול בשלל בעיות גב:
  • כאבי גב
  • היצרות תעלת עמוד השדרה
  • קשיים בהליכה
  • ניתוחים ייחודיים בתחום האונקולוגיה
 

מהי פריצת דיסק?

פציעת מאמץ חוזרנית הנגרמת לדיסק בין-חולייתי בעמוד השדרה נקראת בעגה המקצועית "צניחת דיסק בין חולייתי" ומוכרת גם בשם פריצת דיסק. זו פציעה הנגרמת בשל שגרה של הרמת משאות, נשיאתם ופריקתם מהגב בתנוחה שאינה מומלצת. יש סוגים שונים של פציעות ובקבוצת הסיכון נכללים בעיקר אנשים בעלי עודף משקל ואנשים בעלי שרירים חלשים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת. בנוסף, הורים צעירים המתרגלים להרים את התינוק בצורה לא נכונה עלולים להמשיך ולבצע פעולות גופניות לא מומלצות עבור הגב ועמוד השדרה.

הטיפול בצניחת דיסק בין חולייתי

חייב להיות מבוסס על אבחנה רפואית של אורתופד ומנתח עמוד שדרה. בשלב הראשון כדאי לעבור הדרכה לגבי מתן מנוחה לגב, לבצע פיזיותרפיה לחיזוק השרירים ובמידת הצורך גם לעשות דיאטה על מנת להפחית את משקל הגוף. במקרים קיצוניים יש צורך ברישום תרופות, טיפולי כירופרקטיקה ולעיתים גם ניתוח.
התייעצות עם רופא מומחה לגבי כאבי גב או פריצת דיסק יכולה למנוע חלק גדול מעוגמת הנפש. ההמלצה היא לא להמתין עם כאבים מן הסוג הזה, לפעול במהירות ולהתעניין לגבי שיטות טיפול אפקטיביות.

לקריאה גם על טיפול בפריצת דיסק צווארי לחץ כאן
 
פריצת דיסק
 
ד"ר לייטנר יוסף אורתופד מומחה לכאבי גב ופריצת דיסק ומנתח עמוד שדרה